Gry planszowe dla całej rodziny!

Nie masz nowych pomysłów na wspólne spędzanie czasu z rodziną? Zbliżają się święta, a ty nie wiesz, jak poprawić relacje z najbliższymi? Może to właśnie gry planszowe rodzinne okażą się dla ciebie przełomem (https://www.taniaksiazka.pl/gry-rodzinne-planszowe-i-towarzyskie-c-540_13307_13308.html). To niezwykle popularne ostatnio rozwiązanie, które nie tylko pozytywnie wpływa na relacje, ale i zapewnia świetną rozrywkę. W ofertach sklepów znajdzie się coś i dla graczy amatorów, i dla tych, którzy mają już za sobą sporo planszowych rozgrywek. Na jakie tytuły warto postawić? Które się sprawdzą w większym gronie, a których lepiej – ze względu na skomplikowane zasady – unikać? 

Dobra zabawa i miło spędzony czas

Rodzinne gry planszowe wyróżniają się na tle innych prostotą zasad i nieskomplikowaną rozgrywką. Nie są przy tym planszówkami gorszymi od innych. Zostały po prostu zaprojektowane w taki sposób, aby jak najbardziej podnieść wszechstronność zabawy. Dzięki temu dany tytuł nigdy nie wymusza na graczach jednego wieku: mogą w niego grać zarówno dorośli, emeryci, jak i dzieci. Za szerokim zakresem wiekowym idzie łatwa do zrozumienia i wytłumaczenia innym instrukcja. Zasady skupiają się na maksymalnie kilku głównych punktach, a cała zabawa nie opiera się na skomplikowanych ruchach i negocjacjach.

Rodzinne gry planszowe – czyli jakie?

Gry planszowe dla całej rodziny to zazwyczaj produkty, w których wymagany jest dobry refleks, zręczność czy wyrobiony zmysł wzroku. Sporo z nich to planszówki oparte na formie quizu. W takich tytułach naszym zadaniem jest udzielenie trafnej odpowiedzi na zadane przez innego gracza pytanie. Do najpopularniejszych gier tego typu zaliczają się quizy z wiedzy ogólnej, quizy geograficzne, filmowe, muzyczne, logiczne, detektywistyczne czy imprezowe. Jeśli szukasz gry planszowej na święta, która zadowoli wszystkich domowników, postaw na quiz przeznaczony dla młodszych graczy. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której dzieci lub młodzież szybko znudzą się rozgrywką, bo dane pytania będą dla nich po prostu  za trudne.