Święta z grami planszowymi – udany czas dla rodziny

Wybierając świąteczne prezenty zwykle kierujemy się upodobaniami konkretnych osób. Częstym, a wręcz standardowym wyborem są perfumy, skarpetki czy piżama, która niekoniecznie przypadnie do gustu zbuntowanej córce lub dorastającemu synowi. Aby złagodzić stres związany z poszukiwaniem upominków, a zarazem trafić idealnie z podarunkiem, warto podejść do tego nieco inaczej i postawić na rodzinne gry planszowe rodzinne z www.taniaksiazka.pl.

Podaruj wspólny czas

Zastanawiasz się czasem, czego brakuje najbardziej w naszym zabieganym świecie? Niewątpliwie jest to czas, który poświęcamy naszym bliskim. Jednak co w sytuacji kiedy nasze dzieci nie chcą go z nami spędzać? Jak sprawić, aby miały na to więcej ochoty? Sposobem na to może być wspólna rozrywka. Jeśli Twoje pociechy są już zbyt duże na podwórkowe zabawy, a dzień najchętniej spędzają przed ekranem smartfon bądź laptopa, warto podarować im pod choinkę ciekawe gry planszowe. Dla wielu dzieci czy nastolatków może to stanowić dobry sposób na naukę kreatywności lub logicznego myślenia. Dla Ciebie natomiast będzie to element pozwalający spędzić czas razem i umocnić rodzinne więzi.

Jaką grę planszową wybrać?

Przy wyborze gry planszowej dla całej rodziny kieruj się przede wszystkim preferencjami Twoich dzieci, ale nie zapomnij też o upodobaniach rodziców. Najlepiej znaleźć kompromis, który sprawi, że wspólna zabawa będzie wesołą rozrywką dla każdego.

  • Lubicie rywalizację? Postaw na gry typu “Wsiąść do pociągu”, “Carcassonne” lub znane i lubiane od pokoleń “Monopoly”.
  • Rozwiązywanie problemów i główkowanie to ulubione zajęcie dziecka? Wybierz “Taboo”.
  • Uwielbiacie czytać książki, a Twoje dziecko to mistrz ortografii? Zerknij na popularne od wielu lat “Scrabble”.

Na rynku jest ogromny wybór produktów, więc na pewno znajdziesz coś odpowiadającego Tobie i Twoim bliskim. Przy dokonywaniu zakupu pamiętaj, aby na początku zrezygnować z tytułów zbyt trudnych i z wieloma skomplikowanymi zasadami, chyba że lubicie tego typu wyzwania, a pociecha nie znudzi się już na etapie czytania dłuższej instrukcji. Na pierwszy ogień lepiej postawić na coś prostego i z łatwymi do zapamiętania regułami, to pomoże zaciekawić dziecko i da mu pole do popisu. Jeśli tego typu rozgrywki przypadną domownikom do gusty, dobrym pomysłem będzie wprowadzenie wspólnego czasu z grami planszowymi jako cotygodniowego zwyczaju.